Look Book

Blog założony jest z myślą o osobach, które pasjonują się światem szeroko pojętej estetyki piękna. Prowadzony jest przez instruktorów wizażu, fryzjerstwa i stylizacji paznokci SELECT.EDU.PL.

Wpisy

 • wtorek, 17 maja 2011
 • niedziela, 15 maja 2011
  • HISTORIA HELENY RUBENSTEIN

   Jak biedna Polka została sławną Heleną Rubinstein?
    
    
    
   Niedawno na Onecie ukazał się artykuł o życiu  Heleny Rubinstain
   Zainteresował nas na tyle, że postanowiliśmy go dla Was  drogie czytelniczki skopiować.
   Przy okazji wpadliśmy na pomysł założenia na blogu dodatkowej kategorii "Piękne historie" w której przybliżać Wam będziemy sylwetki słynnych osób ze świata  beauty.
    
   zapraszamy do lektury
    
    
    
   "Była jedną z najbogatszych kobiet świata. Należały do niej drogie sklepy na kilku kontynentach. Do dziś jej nazwiskiem sygnowane są luksusowe kremy, pudry. Dzieciństwo Heleny Rubinstein nie miało jednak nic wspólnego ze światowym życiem, jakie później wiodła. Upłynęło w biedzie na krakowskim Kazimierzupisze Magda Huzarska-Szumiec
    
       To wydarzyło się w pochmurne popołudnie 1889 roku. Na ulicy Szerokiej w Krakowie, przed domem numer 14, w strugach deszczu stała młoda dziewczyna. Przeciętna, niska, krępej budowy ciała. Urody dodawały jej jedynie kruczoczarne włosy i piękna oliwkowa cera. Jej szara, pozbawiona ozdób sukienka nasiąkała wodą, podobnie jak przewiązana sznurkiem walizka. Chaja jeszcze raz odwróciła się w stronę domu, ale w oknie nie dostrzegła nikogo z rodziny. Zagryzła usta i mocniej ścisnęła trzymany w ręku słoiczek z kremem. Matka wcisnęła jej go do ręki w ostatniej chwili, tak by nie widział tego ojciec.

   Rodzice mieli prawo być wściekli na Chaję. Miała już 17 lat i powinna wyjść za mąż. Swatka znalazła jej przyzwoitego męża. Wprawdzie sporo starszego i niezbyt pociągającego, ale za to pobożnego Żyda, który dysponował majątkiem pozwalającym utrzymać mu żonę i dzieci. To powinno jej wystarczyć.

   Tylko że Chaja właśnie się zakochała. Gdyby to był jeszcze chłopak z sąsiedztwa... Ale Stanisław był gojem, na dodatek studentemmedycyny. Tego, jak dla ortodoksyjnego sprzedawcy nafty Hercla Rubinsteina, było za wiele. Wygnał Chaję z domu. No, może nie tyle wygnał, co kazał jej się przeprowadzić do ciotki Rozalii Silberfeld-Beckmann.

    

   I właśnie tego jesiennego dnia Helena Rubinstein, późniejsza multimilionerka, właścicielka potężnej firmy kosmetycznej, widziała po raz ostatni swój rodzinny dom.

   – W ówczesnych żydowskich rodzinach najczęściej wybierano córkom męża, nie pytając ich o zdanie. Pomagali w tym swaci i swatki. Dlatego bunt dziewczyny był dla rodziny dodatkowym policzkiem – mówi Edyta Gawron kierująca Ośrodkiem Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich przy Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodaje, że pewnie rodzice, zanim wyrzucili Chaję z domu, pytali o radę jednego z nauczających na Kazimierzu rabinów.
   Chaja nie chce być pokorną żoną

   Ojciec Chai był bardzo wierzącym Żydem. Szczególnie mieszkańcy ulicy Szerokiej byli bardzo ortodoksyjni. Bardziej postępowi Żydzi zajmowali domy koło synagogi Tempel. Inni, którzy się choć trochę dorobili, opuścili Kazimierz już na początku XIX wieku, zaraz po tym, jak zburzono mury otaczające dzielnicę.

   Kiedy Chaja była nastolatką, kolejne pokolenie bogaczy kończyło budować wysokie kamienice, coraz bliżej krakowskiego Rynku. Podziw dziewczyny musiały budzić duże okna i rozbłyskujące w nich światło elektryczne. W jej domu takich luksusów nie było. Światła dostarczała lampa naftowa, a o instalacjach sanitarnych nie było mowy. Ze stojącej na podwórku studni przynoszono wodę, która służyła do gotowania oraz do mycia.
   – Wiadra z wodą dźwigały kobiety i starsze dzieci. Działo się tak nie tylko dlatego, że ojcowie cały dzień byli zajęci pracą, ale sankcjonował to tradycyjny model żydowskiej rodziny. Wyłącznie kobiety zajmowały się domem i dziećmi – mówi Edyta Gawron.

   Matka Chai, a żona Hercla Rubinsteina, nie miała łatwego życia. Jak czytamy w spisie ludności z 1890 r., który przechowywany jest w Archiwum Państwowym w Krakowie, Gitel zwana też Gustą regularnie rodziła dzieci. Oprócz Aarona i Abrahama, którzy umarli we wczesnym dzieciństwie, na świecie pojawiła się Chaja i jej siostry Rachel, Ryfka, Perel, Liba, Jasa, Ester oraz jedyny żyjący męski potomek Liebe.

   – Gdy w rodzinie pobożnego Żyda przychodzi na świat dziecko, czuje on ogromną radość, gdyż wierzy, że niemowlę przynosi do domu szczęście. Ta radość jest jednak większa w przypadku chłopców niż dziewczynek – twierdzi kantor Benzion Miller.

   Z dziewczynami był tylko kłopot. Dlatego Hercel łapał się za głowę, gdy żona znowu powiła córkę. Ta spora gromadka, razem z babką Rachel, która do nich dołączyła, gnieździła się w dwóch malutkich pokojach przy ul. Szerokiej 14, pod numerem 4.

   – Chaja mogła dowiedzieć się od matki o kremach, które stały się podstawą jej kariery. Bo nawet bardzo biedne Żydówki chciały o siebie dbać. Z powodów finansowych nie miały szansy nosić ładnych sukienek. Chodziły w szaroburych narzutach czy fartuchach, na dodatek po ślubie z ogolonymi głowami. Te, które było na to stać, zakrywały je peruką, uboższe skazane były na  chustki. Nic więc dziwnego, że chciały przynajmniej mieć ładną cerę – mówi Edyta Gawron.

   Chaja uczy się prowadzić księgi rachunkowe

   Aspiracje Chai mogły być o wiele większe niż jej matki, bo miała ona szansę czytać wydawane w jidysz książki, w tym romanse. Poza tym pojawiało się coraz więcej gazet. Mogły ją one interesować, choć dziewczyna miała tylko podstawowe wykształcenie, zdobyte w specjalnych państwowych klasach dla dzieci żydowskich.

   Matka, jak podała podczas spisu ludności, umiała tylko czytać. To było o tyle zrozumiałe, że ta czynność potrzebna była jej, by móc się modlić. Pisać nie musiała. Za to Chaja opanowała świetnie tę sztukę, podobnie jak umiejętność liczenia. Archiwalne dokumenty podają, że Hercel Rubinstein handlował naftą w sklepiku przy ul. Józefa 13. Chaja, gdy tylko podrosła, pomagała mu w prowadzeniu ksiąg handlowych.

   Później rozwinęła to do perfekcji, prowadząc własną firmę kosmetyczną. Na razie musiała jednak głowić się nad tym, by odprowadzić jak najmniejszy podatek od sprzedaży nafty, a gdy przyszedł kryzys, od garnków, na które przerzucił się jej ojciec.– To był ten moment, kiedy naftę kupowało już coraz mniej ludzi. Dlatego Hercel Rubinstein postanowił zrobić interes na garnkach emaliowanych. W XIX wieku kobiety w większości używały garnków glinianych lub żeliwnych, które były wiecznie łatane przez domokrążców. Ale właśnie zaczęła się rozwijać technologia naczyń emaliowanych, które stawały się coraz popularniejsze, więc było co i komu sprzedawać – twierdzi Edyta Gawron.

   Ale trzeba było jeszcze coś do tego garnka włożyć. W rodzinie Rubinsteinów nie przelewało się, więc Chaja, wracając ze sklepu ojca, robiła zakupy na najtańszym na Kazimierzu placu, pod synagogą Izaaka

   Pracowity dzień dziewczyna kończyła, pomagając matce w kuchni i zajmując się młodszym rodzeństwem. Nic więc dziwnego, że kiedy przychodził zmierzch, wymykała się na podwórko, gdzie spotykały się kobiety. Mężczyźni w tym czasie prowadzili rozmowy na ulicy. Znając charakter dorosłej już Chai, możemy przypuszczać, że nie bardzo mogła wytrzymać wśród tych samych murów. Ortodoksyjni Żydzi z reguły nie opuszczali Kazimierza. Ale ta pełna życia panna musiała nieraz wybrać się na Rynek. To był wówczas salon Krakowa, po którym przechadzali się bogaci mieszczanie. Chaja w swojej szarej sukience z zazdrością patrzyła na kobiety, które obnosiły się w kreacjach sprowadzanych ze stolicy mody, jaką był Paryż. Nie wiedziała jeszcze, że niebawem to ona będzie wyznaczać światowe trendy.

    

                                   Chaja zmienia się w Helenę

   Na Rynku mogła poznać rzeczonego Stanisława, który stał się powodem konfliktu z rodziną, ale też przyszłego szczęścia Chai. Bo gdyby nie to, co się zdarzyło, pewnie zostałaby na Kazimierzu, rodziła dzieci pobożnemu Żydowi i klepała biedę. No i mogłoby ją spotkać podczas wojny to, co większość jej współbraci. Tak się jednak na szczęście nie stało. Przez rok mieszkała u ciotki Rozalii, a następnie wsiadła na pokład statku płynącego do Australii. Żył tam jej wujek, który liczył na to, że kuzynka będzie opiekowała się jego dziećmi.

    

   Ona jednak miała ze sobą recepturę kremu, którą podyktowała jej matka. Miało się go sporządzać „z esencji migdałowej i sproszkowanej kory pewnego drzewa iglastego rosnącego w lasach”. To sprytnej dziewczynie wystarczyło. W Australii Helena (takie imię podała, przechodząc odprawę celną) stworzyła swoje pierwsze sklepy i salony kosmetyczne, niebawem przenosząc interesy do światowych stolic Paryża, Londynu, Nowego Jorku.

    


    

    

   Udało jej się przekonać ówczesne damy, że życie bez luksusowych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych nie ma sensu. Dzięki temu stała się jedną z najbogatszych kobiet świata.

   Kiedy w 1965 r. zmarła „Cesarzowa piękna” – jak nazywał ją Jean Cocteau – jej majątek szacowano na 100 mln dolarów. Zresztą nie tylko znany pisarz wielbił talent Madame. Pablo Picasso malował jej portrety, a Salvador Dali projektował dla niej puderniczki ze słynnymi do dziś inicjałami „HR”.

       Helena Rubinstein przechadzając się po luksusowych apartamentach w swoich licznych domach, w niebotycznie drogiej biżuterii i najmodniejszych kreacjach, nie chciała już wówczas pamiętać o biedzie, jaką klepała na Kazimierzu.

   Skrzętnie ukrywała swoją przeszłość, której potwornie się wstydziła. Żeby definitywnie wymazać obraz dzieciństwa, stworzyła legendę, którą opisała w swoich pamiętnikach, zatytułowanych „Sztuka kobiecej urody”: – Urodziłam się w Krakowie jako pierworodne dziecko zamożnych rodziców. Rodziny mojej matki i ojca były szanowane w środowisku, bowiem cechowała je przedsiębiorczość, dobre maniery i poczucie własnej wartości. Moi dwaj dziadkowie mieli znaczne udziały w kopalnictwie i bankowości w Polsce, a mój ojciec zajmował się eksportem. Dzieciństwo i młodość spędziłam w szczęśliwej atmosferze w wielkim starym domostwie. Pokoje były zapełnione zbiorami ojca, który kolekcjonował bibeloty, antyki i książki.

       Gdyby Hercel Rubinstein przeczytał te słowa, pewno złapałby się za głowę, tak jak wtedy, gdy sąsiadka powiedziała mu, że Gintel urodziła Chaję. Światowej kariery córki także nie doczekał. Ale na pewno często z żoną zastanawiali się, co też porabia ta niepokorna dziewczyna, którą ostatni raz widział w deszczowe popołudnie.

   http://portalwiedzy.onet.pl/4869,51172,1643238,1,czasopisma.html

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   niedziela, 15 maja 2011 03:14
 • piątek, 13 maja 2011
 • środa, 11 maja 2011
 • wtorek, 10 maja 2011
 • poniedziałek, 09 maja 2011
  • OCZKA select.edu.pl

   MAKIJAŻE OCZEK KURSANTÓW SELECT.EDU.PL

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 22:43
  • RAJ NA ZIEMI

    

   Drogie czytelniczki, jak wiadomo blog ten pisany jest z myslą o wszystkich tych, którzy wkraczają na zawodową drogę świata artystycznego. Zwracamy Wam uwagę na tajniki zawodu, wskazujemy artystów którzy mogą być inspiracją w waszej pracy i nauce oraz wyjaśniamy wiele kwestii które są w programach nauczania. Po każdej nauce, przychodzi czas na zasłużony odpoczynek.

   SELECT.EDU.PL znalazł dla Was krainę szczęśliwości w której zapomnicie o Bożym świecie, a może nie....gdyż ten świat to raczej raj stworzony przez Boga:)))

    

    Ladys and Gentelmen welkome to KIRANA SPA/ BALI

    

   KIRANA SPA OBEJMUJE 18.OOO tys m2 i położona jest wśród zielonych gór Ayung River Valley. SPA urządzone jest w balijskim stylu, gdzie w komfortowo wyposażonych willach, klienci oddają sie wszelkim przyjemnością dla duszy i ciała. Ośrodek składa się z trzech segmentów:

   PRESIDENTIAL VILLA

    

    

   SUITE VILLA

    

   TREATMENT VILLA

   www.kiranaspa.com

    

   MIŁEGO WYPOCZYNKU :)) 

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 20:28
  • elegancka Druhna

   LAZARO PEREZ

   

   W SELECT.EDU.PL podczas kursu wizażu, duży nacisk kładziony jest na naukę wizerunku ślubnego. Uczymy jak dobrać makijaż do urody panny młodej, jak dopasować wiązankę do kolorystyki make up oraz czym się kierować przy wyborze biżuterii. Ostatnio dużym, zainteresowaniem na rynku cieszy się także stylizacja wizerunku druhny panny młodej. Jest to niezwykle istotna postać w całej uroczystości ślubnej.

   Nie będziemy teraz gruntownie analizować wizerunku ślubnego druhny, ale na początek przedstawimy  kilka pomysłów na kreacje które są dziełem naszego ulubionego projektanta Lazaro Pereza

   

   

   

   www.jlmcouture.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 15:01
  • szykowne upięcia fryzur

   ALEXANDRE ZOUARI - STYLISTA, FRYZJER, PROJEKTANT, MODEL

   

    

   Kochane czytelniczki, dzisiaj przedstawimy Wam artystę, którego sława sięga od Monaco aż po Dubaj. Na całym świecie znane są jego przepiękne akcesoria do włosów, które wraz z mistycznie wykonanymi fryzurami budzą podziw u wszystkich kobiet a najbardziej tych, które poszukują inspiracji na fryzurę ślubną. Obejrzyjcie proszę  uczesania, które są kwintesencją elegancji i paryskiego szyku.

   ALEXANDRE ZOUARI

   

   

   

   www.alexandre-zouari.com

   

   na koniec parę ozdób do włosów projektu Alexandre Zouari

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 14:11
  • ściągawka MAKE UP

   PHILIPPE SALOMON - MISTRZ FOTOGRAFII

   

   Mieliśmy pewien problem, gdzie zamieścić portfolio jednego z najlepszych fotografów świata, czy w zakładce ARTYŚCI FOTOGRAFOWIE  czy ARTYŚCI MAKIJAŻU czy MAKIJAŻ, gdyż  wpis ten dotyczyć będzie artysty, który jest guru dla naszych instruktorek make-up SELECT.EDU.PL. Nasi kursanci, podpatrując jego zdjęcia, przygotowują się do zajęć z makijażu artystycznego. Jego portfolio to idealna pomoc w nauce wizażu. Dlatego zdjęcia tego fotografa umieszczamy w zakładce MAKIJAŻ, aby były one także dla Was, drogie czytelniczki inspiracją przy tworzeniu własnego portfolio.

    

   

   

   

   

    

   a teraz szalone wersje makijażu oka

   

   

   

   

   

    

   to jeszcze nie koniec:)) teraz fashion make up

   

   

   

   

   

   www.philippesalomon.com

   

   wkrótce cd  cudownych zdjęć makijaży Philippe Salomona

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 12:52
  • LAZARO

   SELECT.EDU.PL wybrał najpiękniejsze suknie z kolekcji LAZARO

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2011 01:26
 • niedziela, 08 maja 2011
  • FRYZURY ŚLUBNE

   Kolekcja fryzur ALEXANDRE DE PARIS

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 maja 2011 23:56
  • PĘDZEL - przyjaciel wizażysty

   Pędzle do makijażu są podstawą wyposażenia kufra każdego wizażysty i powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej malującej się kobiety

   Dlaczego są tak ważne?

   Przede wszystkim dlatego, że makijaż jest łatwiejszy do zrobienia, trzyma się dłużej i wygląda czysto i naturalnie, a sama aplikacja kosmetyków jest bardziej higieniczna.

   Dzisiaj niemalże każda firma kosmetyczna ma w swojej ofercie te akcesoria, a największy wybór mają zawsze firmy specjalizujące się w kosmetyce profesjonalnej. Pędzle to inwestycja na lata, pod warunkiem, że zakupimy dobre i potem będziemy je odpowiednio pielęgnować.

   Trzeba też wiedzieć jakie pędzle są nam potrzebne, dlatego instruktorki make up SELEC.EDU.PL przedstawią dziś  zestaw pędzli niezbędnych do wykonania profesjonalnego makijażu.

   Podstawowy zestaw pędzli do makijażu

    

   Pędzel do pudru

   Duży i owalny, ale z profilu dość płaski. Powinien mieć miękkie, dobrze ścięte włosie. Puder powinno się zawsze nakładać jego bokiem, a bardziej wprawione osoby mogą nim również nakładać róż.

    

   Pędzel do bronzera

    

   Półokrągły, gruby, zazwyczaj z grubą, długą rączką, która ułatwia operowanie pędzlem. Zrobiony z delikatnego, grubego, ale elastycznego włosia, które jest gęsto ułożone i ścięte grzybkowato co pozwala nałożyć puder bez smug, plam i nierówności.

   Kształt pędzla sprawia, że świetnie nadaje się on do modelowania i "rzeźbienia" rysów twarzy (zwłaszcza kości policzków), dodając makijażowi wymiaru i głębi.

    

   Pędzel do różu


     

   Może być owalny, ścięty lub nawet płaski. Te ostatnie zostawiają bardziej ostrzejsze rysy różu. Jest mniejszy od pędzla do pudru co ułatwia precyzyjną aplikacje.

    

   Pędzel do podkładu

   Ten tradycyjny jest zazwyczaj płaski, ułożony owalnie i jest zrobiony z włosia syntetycznego. Drugi rodzaj pędzla do podkładu, mniej znany, jest okrągły i zrobiony z dwóch rodzaji włosia - syntetycznego i naturalnego.

   Ten drugi dobrze sprawdza się przy nakładania podkładów płynnych jak również róży i pudrów brązujących. Pędzel bardzo szybko rozprowadza podkład , zostawiając równą i jednolita warstwę, jest higieniczny i świetnie sprawdza się przy wyprowadzaniu podkładu na zewnętrzne partie twarzy (włosy, uszy, żuchwa i szyja).

    

   Pędzel do korektora

   Robiony jest ze specjalnego włosia syntetycznego, które świetnie sprawdza się w kontakcie z gęstymi korektorami. Powinien mieć kształt szpatułki i być dość elastyczny.

   Idealnie sprawdza się w punktowym nakładaniu korektora, a także w dociąganiu podkładu w miejsca, w które nie może dostać się duży pędzel  lub palec (skrzydełka nosa, głębokie pory, dołeczki i bruzdy).

    

    Wachlarz (pot. Miotełka)

    


   Lekki jak piórko, delikatny wykonany z dwukolorowego włosia. Pozwala delikatnie usunąć nadmiar cienia do powiek, który może osypać się pod oczami podczas aplikacji czy nadmiar pudru z twarzy.

   Doskonały jest również do nakładania różu, pudru opalizującego lub rozświetlającego dla uzyskania naturalnego wyglądu.

    

   Pędzelki do cieni


   Powinny być wykonane z włosia naturalnego zazwyczaj wpisywać się w kształt kociego języka. Te bardziej płaskie są najlepsze do nanoszenia plam koloru, a także do mieszania i rozmazywania na powiece.

   Te grubsze o skośnym lub owalnym kształcie idealnie rozcierają granice cieni, akcentują kącik zewnętrzny oka, zagłębienie powieki czy łuk brwiowy. Krótkie, mniejsze i gęste najlepiej sprawdzają się przy konturowaniu oka, rozcieraniu kredek przy linii rzęs lub precyzyjnym nakładaniu ciemnych cieni.

    

   Pędzelki do kresek

   Idealne do robienia naturalnych kresek cieniem na sucho lub mokro, a także kresek graficznych wykonywanych eyelinerem mokrym lub żelowym. Kreska robiona pędzelkiem będzie zawsze łatwiejsza w wykonaniu i bardziej precyzyjna.

    

   Pędzelek do brwi

   Płaski, ścięty, służy do nakładania cieni i wosku na brwi, a także rozcierania kredek. Powinien być sprężysty i elastyczny. Zdecydowanie lepsze są te z włosia naturalnego.

    

   Grzebyk i spiralka


   Są wykonane z plastiku i włosia syntetycznego. Spiralka idealnie sprawdza się w nakładaniu tuszu, rozczesywaniu i wykręcaniu rzęs i jest bardzo pomocna w układaniu rzęs po doklejeniu do nich sztucznych kępek lub rzęs w pasku. Grzebyk wyczesuje i układa brwi. Można nim jak również spiralka nanosić żel na brwi.

    

   Pędzelki do ust

   Mogą być z włosia naturalnego jak i syntetycznego. Te ostatnie do malowania ust są nawet lepsze, bo nie sklejają się pod wpływem tłustych pomadek. Mogą mieć też różny kształt, owalny lub szpiczasty. Owalne bardziej sprawdzają się w wypełnianiu konturów pomadką lub błyszczykiem, a szpiczaste mogą konturować usta.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 maja 2011 21:57
  • STEP BY STEP dla początkujacych

   DLA RACZKUJĄCYCH WIZAŻYSTÓW

   Kochani początkujący artyści makijażu, wklejamy trochę zdjęć makijaży BEFORE/AFTER.

   Przemiany których autorką  jest Sonia Deveney wizażystka RIMMEL LONDON.

   Autorką następnych metamorfoz jest Lynsey Alexander/ MAC senior make-up artist

   www.glamourmagazine.co.uk

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 maja 2011 20:37

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny