Look Book

Blog założony jest z myślą o osobach, które pasjonują się światem szeroko pojętej estetyki piękna. Prowadzony jest przez instruktorów wizażu, fryzjerstwa i stylizacji paznokci SELECT.EDU.PL.

Wpisy

 • piątek, 29 kwietnia 2011
  • Makeup - the ultimate guide / RAE MORRIS

   PORADNIK MAKIJAŻU

    

   Rae Morris to jeden z najbardziej znanych wizażystów na świecie, który w  swojej ksiażce,  odsłania przed czytelnikami tricki i sztuczki profesjonalnego wizażu. Opisując makijaże krok po kroku sprawia, że nawet te najbardziej wyrafinowane stają się łatwe do samodzielnego powtórzenia.

   W książce znajdziemy m.in.

   - wykaz akcesoriów niezbędnych w zawodzie wizażysty

   -szczegółowe opisy poszczególnych etapów makijażu

   -tabelę kolorów tęczówek oka wraz z tabelami odcieni najbardziej do niego pasujacymi

   - dokładny opis  technik cieniowania i rozjasniania twarzy podparty zdjeciami.

   - poszczególne etapy wykonywania makijaży zamieszczonych w książce

   - specyfikę makijażu kobiety dojrzałej

   - techniki wykonywania makijaży od tych najprostszych po te bardziej skomplikowane.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Makeup - the ultimate guide / RAE MORRIS”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   piątek, 29 kwietnia 2011 05:17
  • MAKE UP STORE for SELECT

   Make Up Store to nie kwestionowany lider w branży kosmetyków i produktów skierowanych do szerokiej grupy odbiorców zarówno tych zajmujących się na co dzień sztuką makijażu jak i tych korzystających z kosmetyki kolorowej tylko do użytku własnego. Sama w sobie marka Make Up Store· została stworzona przez szwedzkich makijażystów dla wewnętrznych potrzeb określonej grupy osób skupionej wokół konkretnego projektu jakim była szkoła makijażu. Popularność marki i jej późniejszy potencjał rozrósł się w zasadzie do nie wyobrażalnych rozmiarów,· a każdy kolejny punkt sprzedaży na całym świecie dowodzi magicznej wręcz renomy samej marki. MAKE UP STORE poszukując szkoleniowego partnera na polskim rynku wyznaczył określone kryteria, które tylko i wyłącznie spełnił Select i od dłuzszego czasu nasza współpraca przebiega wzorcowo:)Dla MAKE UP STORE nie ma granic – kosmetyki można łączyć ze sobą w dowolny sposób, można też zmieniać ich pierwotne przeznaczenie. Daje to nieskończone możliwości osiągania nowych efektów. Głównymi atrybutami współpracy obu firm są nie spotykane jak dotąd na tym etapie nauki możliwości dodatkowego rozwoju zawodowego i osiąganie nie możliwych jak dotąd szczytów profesjonalnego otoczenia kosmetyki kolorowej u źródła samego MAKE UP STORE.

    cudowne makijaże wykreowane przez artystów MAKE UP STORE

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   piątek, 29 kwietnia 2011 03:59
  • ANGELA KAESER - wizażystka

   Angela to szwajcarska wizażystka, która na zlecenie wielu znanych agencji fotograficznych pracuje w Paryżu, Mediolanie czy Barcelonie.

   SELECT.EDU.PL proponuje regularnie śledzic jej stronę internetową, gdyż artystka ta na bieżąco uzupełnia swoje portfolio, w którym znajdziecie wiele pięknych makijaży.

   www.angelakaeser.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   piątek, 29 kwietnia 2011 03:15
  • SmashBox Photo Studio

    

    

   SmashBox Photo Studio - to prawdziwe przedsiębiorstwo fotograficzne, z którego korzystają światowe gwiazdy ekranu, czołowe pisma modowe oraz najlepsi fotograficy.  To miejsce spełniające  wszelkie wymagania i standardy potrzebne do realizacji spektakularnych sesji zdjęciowych czy organizacji pokazów mody.

    

   Oprócz tego, studio zapewnia gwiazdom pełne bezpieczeństwo, wszelkie wygody oraz dba o ich anonimowość, aby czuły sie w nim swobodnie i kompfortowo.

    

   To właśnie na potrzeby studia powstała linia makijażu Smashbox , aby przyjeżdzający artści makijażu mogli na sesjach zdjęciowych korzystać z kosmetyków najwyższej jakości. 

   Miejsce to obejmuje nie tylko sale do fotografii czy  sceny dźwiękowe ale też vip roomy, pokoje wypoczynkowe, garderoby a nawet catering

   www.smashboxstudios.com

   W jego zaciszu zdjęcia na okładki największych magazynów tworzyła m.in. Annie Leibovitz

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   piątek, 29 kwietnia 2011 02:39
  • KAJAL/KOHL - turbo czerń

   Kajal/kohl to  kredka w miękkim sztyfcie, która przez wizażystki SELECT.EDU.PL potocznie nazywana jest TURBO CZERNIĄ:)

   Kosmetyk ten zazwyczaj używany jest przez kobiety wschodu, dzięki któremu na zdjęciach maja tak cudownie na czarno podkreślone oczy. Produkt, który zamieściliśmy jest przez nas używany i w 100% spełnia nasze oczekiwania. Jeśli chcemy w makijażu oka osiągnąć smolistą czerń, przy której białka naszych oczu staną się bialutkie jak mleko to własnie kohl będzie idealny. My tą kredkę najczęściej  stosujemy do malowania wewnętrznej (mokrej) części powieki albo do rysowania kreski na powiece górnej tuż przy nasadzie rzęs.

   Tak wyrazistej czerni jak do tej pory, nie dał nam żaden kosmetyk, dlatego z czystym sumieniem możemy Wam go polecić.

   do kupienia na aukcjach internetowych/ok 12 zł

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   piątek, 29 kwietnia 2011 00:09
 • czwartek, 28 kwietnia 2011
  • Czekoladowe błyszczyki

   Zestaw 4 błyszczyków, które smakują jak czekoladki i nadają ustom apetyczny odcień : truflowy, czekoladowo-pomarańczowy, truskawkowy i karmelowy.

   Kosmetyk ten idealnie pasuje do kufra wizażysty, gdyż wg opinii makijażystek SELECT.EDU.PL klientki są zachwycone widząc jak słodki i apetyczny produkt będzie używany.:)W naszych kufrach powinny znajdować się kosmetyczne hity, a CHOCOHOLICKS  z pewnością do takich należy.

    

   www.proteapolska.pl / 130 zł

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 23:30
  • Typ kolorystyczny - PANI WIOSNA

   WYGLĄD

    

    

   OPIS

   * Spośród wszystkich typów kolorystycznych wiosna ma karnację najdelikatniejszą. Jej cera jest albo barwy kości słoniowej, albo morelowa i opala się na piękny złoty kolor. Piegi wiosny są złocisto-beżowe.

   * Niektóre wiosny mają różową karnację z rumieńcami, czasem dość widocznymi, zwłaszcza pod wpływem emocji. U takich osób wydaje się, że różowość prześwituje przez skórę.

   * Natura daje wiosnom we włosach jasne przebłyski, pasemka. Włosy wiosny są blond, rudoblond, marchewkowo-rude, wreszcie złotobrązowe. W dzieciństwie wiosny mają bardzo jasne włosy, które z wiekiem ciemnieją.

   * Oczy może wiosna mieć przejrzyste błękitne, turkusowe, zielone, zielono-brązowe, jasnobrązowe.

   * Jest to rzadki w Polsce typ kolorystyczny. Najwięcej mamy pań zim i lat.


   * Jeśli po przeczytaniu tego opisu któraś z czytelniczek zakrzyknie: jestem wiosną! warto dla upewnienia się przeprowadzić jednak następujący test.

   Należy się zaopatrzyć w pomadki do ust w różnych odcieniach (można pożyczyć od znajomych). Siadamy przed lustrem w dobrym, dziennym świetle. Malujemy usta kolejnymi szminkami i obserwujemy, kiedy twarz wygląda najlepiej. Zapomnijmy na chwilę o upodobaniach kolorystycznych. Wiosnę najbardziej zdobi szminka brzoskwiniowa i jasna koralowa.

   Pomocne w ocenie mogą być instrukcje zawarte w dostępnych na rynku publikacjach książkowych. Są ciekawe, ale niestety słabą ich stroną jest szata graficzna. W książce o kolorystyce ilustracje i zdjęcia powinny przedstawiać barwy precyzyjnie, a takiej, u nas wydanej, nie spotkałam...


   GAMA KOLORYSTYCZNA

    

    

   UBIÓR

   * Delikatny koloryt wiosny wymaga w ubiorze żywych i jasnych, a co najważniejsze ciepłych tonacji. W zimnych odcieniach wiosna wygląda smutno i blado, a kontury jej twarzy zacierają się.

   * Dwa kolory są dla wiosny zakazane: kredowa biel i czarny. Obydwa ją postarzają, a skóra w ich oprawie wygląda chorobliwie. Wiosna musi porzucić noszenie chłodnych kolorów. Nie namawiam, żeby natychmiast pozbyć się wszystkich ubrań, których odcień nie jest dla wiosny odpowiedni. Niektóre   z nich są, być może, ulubione. Można je "odsunąć" od twarzy np. apaszką. Znajomość właściwej palety barw ma pomóc w tworzeniu "nowej szafy" z ubraniami, a nie w gwałtownym opróżnianiu istniejącej.

   * Biel śmietankowa i kości słoniowej najlepiej pasują do karnacji wiosny. Jej czernią są jasny granat i ciepły brąz, który szczególnie ma zastosowanie w dodatkach takich jak paski, torby czy buty. Podstawowymi kolorami, do których możemy dobudowywać nieskończoną ilość innych barw, są: morelowy, ciepły beż oraz ciepły jasnoniebieski. W jej palecie znajdują się też kolory intensywne, np. turkusowy, koralowy. Prócz wspomnianych wyżej, dużo jest złocistych, orzechowych brązów, ciepłych różów i czerwieni, delikatnych fioletów, seledynów i żółtości.

    

   BIŻUTERIA

   Biżuteria wiosny powinna być jak ona - finezyjna. Doskonałe są stare delikatne broszki i pierścionki prababci wykonane ze złota o żółtym zabarwieniu. Srebro należy złożyć na dno szkatułki lub starać się łączyć ze złotem. Do niedawna takie połączenie było nie do pomyślenia. Obecnie w najlepszych galeriach można zobaczyć piękne kompozycje srebra ze złotem, a nawet miedzią. Jasny bursztyn, w Polsce trochę pogardzany, w świecie wielce ceniony, jest stworzony dla wiosny. Podobnie jak biżuteria z kości (najlepiej słoniowej), z korala oraz kremowych pereł.

    

    
   MAKIJAŻ

   

   Wiosna musi być ostrożna przy wykonywaniu makijażu. Zbyt intensywny doda jej lat i odbierze daną przez naturę delikatność.

   Podkład i róż powinny być w odcieniach brzoskwiniowych, morelowych. Istotne jest, żeby róż był dość jasny i rozprowadzony na dużej powierzchni policzków. Wiosny łatwo się rumienią i przy zbyt ciemnym różu wyglądają nienaturalnie. Najodpowiedniejsze cienie do powiek to ciepła biel, delikatny brąz, turkusowy, jasny ciepły fiolet, wreszcie błękit. Wiosna nie powinna używać czarnego tuszu do rzęs. Rewelacyjnie wygląda z rzęsami pomalowanymi na niebiesko, zielono, brązowo. Kolory szminki to beżowe, morelowe, delikatne pomarańcze i koralowe czerwienie.

   WŁOSY

   Naturalny kolor włosów wiosny jest atrakcyjny. Czasem jednak potrzebuje ona małego szaleństwa czy eksperymentu z farbowaniem włosów. Najlepiej zrobić wtedy delikatne, różnokolorowe pasemka - od jasnozłotych do miedzianych.

   Na koniec mały trik dla osób, które muszą nosić okulary (ale nie tylko dla nich). Kolor oczu możemy poprawić. Dla wiosny niebiesko- i zielonookiej idealne są soczewki kontaktowe turkusowe. Znam wiosnę o oczach jasnobrązowych, która sprawiła sobie soczewki o miodowym zabarwieniu - wygląda fascynująco.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Typ kolorystyczny - PANI WIOSNA”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 13:09
  • NAIL DESIGN inspiracje

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 00:46
  • BOBBI BROWN

   BOBBI BROWN  to marka, która stworzona została z myślą o wizażytach przez nowojorską artystkę makijażu

   Bobbi Brown.

    

   Kosmetyki te od lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób zawodowo zajmujących się podkreslaniem kobiecej urody. Kolorystyka produktów Bobbi Brown bazuje na tonacjach barw cielistych i dlatego idealnie komponuje się  z naturalną barwą ust czy karnacji .

    Bobbi Brown jest absolwentką Enerson College, gdzie zdobyła dyplom BFA w makijażu scenicznym . Po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła karierę jako makeup artist w Nowym Jorku. Pracowała dla najlepszych czasopism, fotografów i modelek / Vogue, Cosmopolitan, Tatiana Patiz, Naomi Campbell /.


   Będąc wizażystką pragnęła stworzyć kosmetyki, które na twarzy modelki nie wyglądałyby zbyt sztucznie. Pierwszym kosmetykiem który stworzyła we współpracy ze znajomym chemikiem była pomadka w odcieniu różowo-beżowym, która była nie za tłusta i nie za sucha i w naturalnym odcieniu - taka, którą idealnie sobie wymarzyła. Następnie, artystka stworzyła kolejnych 10 odcieni. Przesłanie Bobbi Brown było jasne: kosmetyki te mają podkreślać naturalną urodę kobiet. Następnymi produktami, które zrewolucjonizowały rynek kosmetyki kolorowej były podkłady w tonacjach żółtych i beżowych.

   Szeroka gama produktów o najwyższej jakości  spełniających w 100% wymagania kobiet to cechy, na które koncern Estee Lauder zwrócił swoja uwagę, a w końcowym efekcie wykupił markę Bobbi Brown Cosmetics po jej 4 letniej działalności.

     

    

     

   Dzisiaj Bobbi Brown zachowuje twórczą i technologiczną kontrolę nad marką, a  kosmetyki z jej nazwiskiem znane  są w ponad 50 krajach na świecie.

   Z myślą o artystach makijażu firma proponuje w swojej ofercie puste palety do samodzielnego komponowania kosmetyków.

   Face Chart /Bobbi Brown

   Bobbi Brown Look

    

   Wizażyści SELECT.EDU.PL uwazają, że każdy produkt tej marki jest godny polecenia, gdyż kosmetyki te są świetnej jakości, posiadają ogromną gamę odcieni naturalnych, która jest bardzo pożądana wśród ogromnej rzeszy klientek. Bobbi Brown jest marka selektywną, więc i taka jest cena:))) Jednak gorąco polecamy 4 produkty, których same używamy:

   podkład

   korektor na since pod oczami

   róż w sztyfcie

   czarny, smolisty cień/idealny do malowania kresek


    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „ BOBBI BROWN”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 kwietnia 2011 00:26
 • środa, 27 kwietnia 2011
  • ELLIS FAAS - kosmetyki w pisaku

    

   ELLIS FAAS to wizażystka o wieloletnim doświadczeniu zawodowym, mająca na swoim  koncie pracę z wybitnymi fotografami i projektantami mody.

    

   Do sukcesów Ellis zaliczyć również można jej wieloletnią współpracę ze znanymi  na całym świecie magazynami mody w zakresie przygotowania przez makijaży do sesji beauty i fashion. Na wyżyny zawodowej  kariery wspieła się,  kierując zespołem wizażystów obsługujących pokazy mody Karla Lagerfelda oraz projektując na jego zlecenie makijaże dla modelek. Swoją pierwszą linię kosmetyków wypromowała w 2009 roku. 

    

   Wszystkie produkty ELLIS FASS są płynne i mają formę flamastra z aplikatorem w kształcie pędzelka lub gąbki.  Ellis oparła kolorystykę całej swojej palety na kolorach naturalnie występujących w ludzkim ciele.

   Paryski „Vogue” określa Ellis Faas jako „jedną z najbardziej wpływowych wizażystek swoich czasów".

   Poniżej zamieszczamy kilka interesujących makijaży z jej portfolio.

    

    Pełną ofertę obejrzycie na www.ellisfaas.com, a w Polsce kupicie te kosmetyki w perfumerii Galilu - www.galilu.pl


    

   Wizażystki SELECT.EDU.PL są zachwycone ta marką, zarówno pod względem kolorystki jak i trwałości. Szczególnie polecamy flamastry do ust gdzie ich paleta barw jest idealna zarówno do cielistego koloru ust przy makijażu dymnym jak i soczystych czerwieni przy makijażu francuskim. Niestety cena ich jest wysoka i ku naszemu ubolewaniu nie możemy jej wprowadzić do naszych lekcji makijażu:(((


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 20:12
  • ANNA SUI- japońskie kosmetyki

   ANNA SUI to projektanka, słynąca z barwnych i wzorzystych ubrań, która posiada także własna linię kosmetyczną, firmując ją własnym nazwiskiem.

   witryna sklepu internetowgo www.annasui.com

    

   Kolekcje jej kosmetyków zwykle rozkwitają kolorami oraz nasyconymi barwami, z których można wyczarować wyrazisty i modny makijaż.

   Wizażystki SELECT.EDU.PL zachwycone są także opakowaniami, które wyglądem przypominają dziewczęcą zawartość kosmetyczk,i ale pomimo tego słodkiego przepychu nie przekraczają granicy dobrego smaku a ich design nie zbliża sie nawet do granicy kiczu.

   Naszą uwagę zwrócily także kampanie reklamujące jej kosmetyki, ktorych twarzą jest zwykle slicznie umalowana dziewczyna.


   W szkole nie korzystamy z jej kosmetyków, więc niestety nie mozemy wyrazic o ich jakości swojej opinii. W prywatnych kufrach naszych instruktorek wizażu też ich brak.


    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 18:38
  • NAIL DESIGN inspiracje

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 16:39
  • NAILS DOLLS paznokcie

   Tak jak obiecaliśmy uczniowie stylizacji paznokci SELECT.EDU.PL zrobili wybierającym się do ślubu Barbie piękny ozdobny manicure.

    Po uśmiechu na zdjęciach widać, że laleczki byly zadowolone:))))

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 15:34
  • DAVID RAID - wizażysta

   David Raid jest wizażystą pochodzącym z dalekiej od nas Australi. W branży modowej pracuje od 10 lat i wszystkim znany jest jego wybitny talent twórczy, który jest inspiracją dla wielu fotografów i kolegów artystów. Ceniona jest tez jego ogromna wiedza na temat kosmetyków, mody i urody, którą zdobył podczas współpracy z czołowymi markami kosmetycznymi tj MAC Cosmetics, Clarins czy Versace. Ponieważ jego portfolio jest ogromne poprosiliśmy uczniów  makeup SELECT.EDU.PL aby wybrali sesję, która im się najbardziej podoba żeby Wam ja pokazać.

   Wiekszością głosów wygrała sesja kwaiatowa, ale obiecujemy, że wkrótce umieścimy inne zdjęcia Davida Raida.

   www.makeupbydave.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „DAVID RAID - wizażysta”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 15:07
  • EWELINA JURZYSTA wywiad z wizażystką

   Wywiad z Eweliną Jurzystą wizażystką i instruktorem make up w Szkole stylizacji select.edu.pl

   Ewelina Jurzysta jest w naszej szkole prawie od początku, to taka nasza dusza artystyczna. Potrafi nie tylko wyczarowywać piękne makijaże, maluje piękne obrazy, pasjonuje się śpiewem i tańcem oraz dwójką swoich uroczych dzieci. O tym jak długo szukała swojej właściwej drogi, jakie miała początki w zawodzie wizażysty, o czym marzy i czy lubi być instruktorem opowie nam w wywiadzie.

    

   SELECT: Ewelino, pochodzisz z małej miejscowości, jak trafiłaś do Warszawy?
   Ewelina:
   W Warszawie mieszkam od 9 lat. Przyjechałam tu ,żeby się usamodzielnić i być niezależną . Było to dosyć odważne bo zrobiłam to w klasie maturalnej, wbrew rodzicom . To tu w Warszawie zdawałam maturę i jednocześnie pracowałam. Jako nastolatka uczyłam się dorosłego życia, poszukiwałam. Jednak jeszcze wtedy nie myślałam ,że to miasto da mi  takie spełnienie samej siebie, nie myślałam o wizażu, nawet chyba nie wiedziałam kim jest wizażystka (śmiech)


   SELECT: To jak zaczęła się Twoja przygoda z wizażem?
   Ewelina:
   Po maturze zdawałam na TWP w Warszawie ,ale ponieważ był to wybór rozsądku nie pragnienia, studia porzuciłam i wyjechałam za granicę, ciągle szukając swojej drogi. Po trzech miesiącach wróciłam do Warszawy i pracowałam w różnych firmach. Te doświadczenia pozwoliły mi  zrozumieć, że w żuciu najważniejsze jest, żeby robić to co się kocha, co sprawia największą przyjemność. A ja uwielbiałam się malować, bawić swoim wyglądem, nakładać maseczki i malować paznokcie moim koleżankom. Nawet pamiętam taką sytuację z dzieciństwa jak po kryjomu wzięłam pomadki mojej mamy i po obcięciu włosów moim lalkom, wszystkie je wymalowałam, oznajmiając mojej mamie, że dopiero teraz są piękne! I tak zostawiając dobrą posadkę, zdałam do szkoły kosmetycznej, a potem szkoły wizażu i „mój samolot wystartował…


   SELECT: Hmmm…? Samolot wystartował? To jakaś świadoma przenośnia?
   Ewelina:
   Tak! Uwielbiam latać samolotem, zawsze się czuję niesamowicie jak jestem tam w górze, taka wolna, spełniona, jakby świat należał do mnie i tak się czuje w pracy wizażystki!


   SELECT: Od początku ten lot jest taki ekscytujący?
   Ewelina:
   Początki były dla mnie trudne, miałam niewielkie doświadczenie zawodowe, gdy musiałam zmierzać się z wielkimi wyzwaniami, nie miałam pojęcia jak wygląda praca świecie show biznesu, uczyłam się na błędach. Gdy patrzę wstecz to był trudny okres , ale bezsprzecznie najbardziej owocny.


   SELECT: Pamiętasz swój pierwszy profesjonalnie wykonany makijaż?
   Ewelina:
   Samego makijażu dobrze nie pamiętam, bo był to dla mnie ogromny stres. Znajoma fryzjerka zadzwoniła do mnie, ze ma klientkę której wizażystka w ostatniej chwili odwołała makijaż i czy mogłabym ją poratować. Miałam wtedy jeszcze niewiele kosmetyków i pół godziny na dojazd. Pamiętam jak biło mi serce, kiedy skończyłam robić makijaż i poprosiłam klientkę ,żeby spojrzała się w lustro. Tak bardzo się podobało, ze choć nie byliśmy na to umówieni to malowałam jeszcze jej mamę, druhnę i koleżankę, a wraz z wynagrodzeniem w drodze podziękowania dostałam zaproszenie na wesele. Kasia jest moja klientką do dziś.

   SELECT: Obsługa klientek indywidualnych to jeden z elementów Twojej pracy. Dużą jej część poświęcasz jednak na prowadzenie zajęć w szkole stylizacji ? Dlaczego? Jest to łatwiejsza forma tej pracy?
   Ewelina:
   Na pewno nie łatwiejsza! Tak samo trudna  i odpowiedzialna jak robienie
   make up’ów do sesji fotograficznych, malowanie kobiet do ślubu, czy projektowanie makijaży na nowy sezon, Prowadzenie zajęć w szkole na pewno urozmaica moją pracę. Właśnie za to kocham wizaż , że dzisiaj mogę uczyć innych tego zawodu, jutro obsługiwać sesję , innego dnia wystylizować kobietę do ślubu - lubię tworzyć, lubię jak się coś dzieję, jak poznaje nowych ludzi, a jeszcze jak ma to wszystko związek z wizażem to bajka!

    

   SELECT: Ale każda praca ma swoje dobre i złe strony? Jak jest z wizażem? Co jest dla Ciebie najtrudniejsze, a co najbardziej satysfakcjonujące w tym zawodzie?
   Ewelina:
   Najtrudniejsze jest to, żeby w każdej kobiecie dostrzec jej właściwe piękno i dobrze je oszlifować, żeby z kamienia stał się diament. A gdy po skończonym makijażu słyszę „ O matko! Jaka, ja jestem piękna, jakie mam duże oczy”, to wtedy dopiero wiem, ze zrobiłam kawał dobrej roboty!

   SELECT: A w pracy samej instruktorki wizażu?
   Ewelina:
   Generalnie uważam, ze nauczanie ludzi jest trudną rzeczą, bo od samych nauczających wymaga się ogromnej wiedzy, znajomości różnych technik i wykazania dużą cierpliwością. Na kurs przychodzą osoby które miały do czynienia z wizażem lub nie. Trzeba taka grupę wyprowadzić na jeden dobry poziom i w jak najlepszy sposób przygotować je do zawodu. Często chwalić, ale też pokazywać błędy i robić to w taki sposób, żeby nie podciąć im skrzydeł na starcie. Ale jak to się uda, to w dniu egzaminu widzisz same zadowolone i spełnione dziewczyny, które wręczają Ci bukiet kwiatów i mówią „Ewelinko, dziękujemy Ci za wszystko!”  I to przynosi mi najwięcej satysfakcji!

   SELECT: Utrzymujesz kontakty ze swoimi byłymi  kursantkami, współpracujesz z nimi?
   Ewelina:
   O, tak! Dziewczyny nawet po skończonym kursie piszą i dzwonią do mnie z prośba o różne porady lub pochwalić się osiągnięciami. Najwięcej kontaktów utrzymuje przez portale społecznościowe , tam mam okazję obserwować co robią, jak się rozwijają. Często się zdarza, że kursantki zostają moimi asystentkami lub polecam je różnym agencjom, fotografom lub firmom kosmetycznym. Z niektórymi dziewczynami nawet się przyjaźnie i stale współpracuje.


   SELECT: Jakie masz porady dla takich początkujących wizażystów?
   Ewelina:
   Zawsze im powtarzam, żeby wierzyli w siebie i dbali o jakość  wykonywanej pracy! I dużo malowali, wszystkich i wszystko co się da! (śmiech) Trening czyni mistrza!


   SELECT: W zakresie kosmetyków również im doradzasz? Mówisz które są dobre a które nie?
   Ewelina:
   Podpowiadam co warto kupić na początek, ale uważam ,że tak jak każdy wizażysta sam sobie wypracowuje swoje techniki pracy, tak każdy ma swoje ulubione kosmetyki i marki. Trzeba samemu testować i poszukiwać swoich ulubionych, bo jedni wolą malować podkładami płynnymi, inni kompaktami.


   SELECT: To jakie są Twoje ulubione marki?
   Ewelina:
   A to różnie, zależy jakie rodzaje makijaży robie, ale bez wątpienia do ulubionych należy MAC, DIOR, ARMANI i KRYOLAN.


   SELECT: Czy miałaś jakieś makijażowe wpadki?
   Ewelina:
   (śmiech)…Tak była jedna, której nigdy nie zapomnę. Wykonywałam kobiecie makijaż na spotkanie służbowe. Postawiłam w nim na oczy, dość mocno je podkreślając. Obie byłyśmy bardzo zadowolone z efektu, do momentu kiedy klientka chcąc zapłacić za makijaż, założyła okulary. Była dalekowidzem i „oczy pandy” to dość delikatne określenie tego, co wtedy zobaczyłyśmy. Od tamtej pory, zawsze w takich sytuacjach profilaktycznie pytam, czy klientka, będzie zakładała okulary do czytania lub pisania. 

   SELECT: Jesteś wszechstronną wizażystką. Malujesz normalne kobiety jak i również osoby ze świata show biznesu. Współprace z którą ze znanych osób wspominasz najlepiej?
   Ewelina:
   Bardzo dobrze mi się współpracuje z Ilona Felicjańską i Beatą Sadowską, jednak najlepiej wspominam pierwsze spotkanie z panią Krystyną Loską. Wielka ikona ekranu, wielki profesjonalizm co było widać w każdym calu,  to była dla mnie niezapomniana lekcja!

   SELECT: Czy masz swój autorytet w dziedzinie wizażu ?
   Ewelina:
   Tak, mam ich kilka, każdy jest mistrzem w innej dziedzinie i każdy ma coś w sobie odmiennie ujmującego. Jest nim nieżyjący już Kevyn Auicon, Pat McGrath czy nasza polska Ewa Gil. Analizując ich pracę wiele się nauczyłam.

   SELECT: Zawsze świetnie wyglądasz? To z racji zawodu czy indywidualna sprawa?
   Ewelina:
   Lubię dobrze wyglądać, bo wtedy się lepiej czuję, to chyba normalne dla kobiety. Jednak swoją droga wbrew różnym zdaniom uważam, że wizażystka zawsze powinna przywiązywać dużą uwagę do swojego wyglądu – powinna być chodzącą wizytówka samej siebie. Tego nauczyła mnie moja nauczycielka – pozdrawiam p.Izo! – i uważam , że to ważna zasada!

   SELECT: Czy jest tak, że bez jakiegoś kosmetyku nie wyjdziesz z domu?
   Ewelina:
   Bez tuszu na rzęsach, moim ulubionym jest YSL. Mam nadzieję , że nigdy nie wycofają go z produkcji.

   SELECT: Czy masz jakieś marzenie które chciałabyś zrealizować jako wizażystka?
   Ewelina:
   Tak! Umalować kiedyś Madonnę! (śmiech…..) A tak na poważnie to chciałabym jak najdłużej wykonywać swój zawód i sprawiać tym ludziom radość !


   Dziękujemy za rozmowę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 12:20
  • MARIA OLDENSTEDT wizażystka

   Maria Oldenstedt należy do wąskiej grupy artystów posiadających dwa talenty: fryzjerstwo i makijaż. Maria należy do Schwarzkopfs Creative Team i jej prace znane są z idelanego połączenia kreatywności fryzjerskiej z prostym, graficznym makijażem. W SELECT.EDU.PL powtarzamy uczniom, iż aby wykonywać coś dobrze trzeba się skoncentrować na doskonaleniu jednej umiejętności, ale osoba Mari Oldenstedt kompletnie zaprzecza naszej definicji:))) Tak więc, przyznajemy się publicznie, iz nie mieliśmy racji bo można posiadać dwa talenty i w każdym sprawdzać się doskonale:)

   www.spectacularstudios.co.uk 

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „MARIA OLDENSTEDT wizażystka”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   szkolaselect
   Czas publikacji:
   środa, 27 kwietnia 2011 01:30
 • wtorek, 26 kwietnia 2011

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny