Look Book

Blog założony jest z myślą o osobach, które pasjonują się światem szeroko pojętej estetyki piękna. Prowadzony jest przez instruktorów wizażu, fryzjerstwa i stylizacji paznokci SELECT.EDU.PL.

Wpis

wtorek, 26 kwietnia 2011

LATA 20 -te fryzury

DEKADA LAT 20-TYCH opis

 Dekada LAT 2O - tych minionego wieku  była dla kobiet bardzo przełomowym i ważnym momentem, ponieważ w tym okresie nastąpiły rewolucyjne zmiany w ich życiu. Zmieniła się ich pozycja w społeczeństwie, zaczęły odgrywać coraz ważniejsze role w świecie polityki, zmieniły się nawet ich relacje z mężczyznami. Oprócz zmian życiowych bardzo zmienił się również ich wygląd zewnętrzny, ubiór, a przede wszystkim makijaż i uczesanie. Kobiety zerwały z dotychczasowymi kanonami i stereotypami. Zrzuciły z siebie gorsety i długie suknie i skróciły włosy, bardzo mocno malowały się na co dzień, co do tej pory było tolerowane tylko wśród aktorek i prostytutek. Dzięki temu kobiety z tamtej dekady cechowały się wyrafinowaną kobiecością, frywolnością i seksapilem

FRYZURY

We fryzjerstwie nastąpiła największa rewolucja. Dzisiaj nazwalibyśmy to krokiem do nowoczesności, ponieważ płeć piękna zaczęła ścinać na krótko włosy, świadomie pozbawiając się swojego największego jak do tej pory atrybutu kobiecości  czyli długich włosów. Za autora tej epokowej innowacji uważany jest Antoni Cierplikowski - Antoine, polski fryzjer pracujący w Paryżu, który już w 1920 roku w taki sposób uczesał i odmłodził jedną z francuskich aktorek. Włosy obcinano „na pazia", do wysokości uszu czy brody, z równą grzywką na czole lub zupełnie po męsku, z przedziałkiem z boku i podgolonym tyłem, za to z zakręconymi na policzkach „pejsikami". Jednak nie tylko ścięcie włosów w tym okresie było przełomem, niezwykle popularne stało się również farbowanie ich henną oraz utlenianie, poczyniono też pierwsze kroki w trwałej ondulacji. Bardzo charakterystyczna choć skromną fryzurą było również układanie włosów w miękkie fale zaczesane na jeden bok głowy. Do małych fryzur pasowały niewielkie kapelusze, często pozbawione rondka, nasuwane głęboko na czoło,zwane kloszami, kaskami lub pilotkami. W takim małym kapelusiku bez ronda zwanym profesjonalnie „cliche", po raz pierwszy w 1923 roku pokazała się Louise Brooks. W wersji wieczorowej  mogły one posiadać cekiny, pióra, sztuczne perły lub zastępowano je opaskami z podobnymi ozdobami.

Jeżeli chcecie zobaczyć jakie makijaże były charakterystyczne dla dekady lat 20-tych zajrzyjcie do kategori MAKIJAŻ.

Autorem szkicy jest Ewelina Jurzysta instruktor SELECT makeup za które szkoła serdecznie dziekuje i czeka z niecierpliwościa na dekadę lat 30-tych:)

 CELEBRITES

zdjęcia pochodzą ze strony www.altfg.com

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
szkolaselect
Czas publikacji:
wtorek, 26 kwietnia 2011 01:01

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • filip3456 napisał(a) komentarz datowany na 2017/05/10 10:09:30:

    Ciekawe informacji. Zastanawiam się, czy szukając oferty pracy fryzjer są one przydatne.

  • filip3456 napisał(a) komentarz datowany na 2017/05/10 10:15:40:

    Ciekawe informacji. Zastanawiam się, czy szukając oferty pracy fryzjer są one przydatne.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny